Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103. yıl dönümünde, bağımsızlık mücadelemizin kahramanlarını, bu vatan için canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen tüm aziz şehitlerimizi bir kez daha saygı, minnet ve rahmetle anıyorum.

Türk milleti tarih sahnesine çıktığı günden bu yana eşsiz zaferler elde etmiş, karşısına çıkan her türlü zorluğa karşı istiklal ve istikbali için göğsünü siper ederek, bayrağı, vatanı, milleti, dini için gerektiğinde gözünü kırpmadan şahadete yürümesini bilmiştir.
 
Tarihimizde ki en büyük zaferlerden bir tanesi de, Çanakkale’ye denizden ve karadan gelerek vatanımızı parçalamak isteyen yedi düvele karşı verdiğimiz, ecdadımızın “Çanakkale Geçilmez” destanını yazarak tüm dünyaya duyurduğu zaferlerdir.
 
Aynı üst aklın 100 yıl önce yapamadıklarını farklı taşeronları kullanmak suretiyle bugün gerçekleştirmeye çalıştığını hepimiz görüyoruz. Ancak tarihi boyunca bağımsızlığından ödün vermeyen Milletimiz nasıl 15 Temmuz’da ülkemiz üzerinde oynanan oyunları bozduysa bugünde kahraman güvenlik güçlerimizle gerek Fırat Kalkanın da, gerekse Afrin de, “Çanakkale Geçilmez” destanını yazan necip milletin torunları olduğunu, İstiklal Ruhunu hala içinde taşıdığını bir kez daha göstermiştir.
      
Bu duygu ve düşüncelerle bu topraklar için canını feda eden tüm aziz şehitlerimizi şükranla anıyorum. Ruhları şad olsun...